Global Investment Research Challenge Başarımız

Dünyanın en büyük mesleki kuruluşlarından biri olan CFA Institute tarafından düzenlenen ve CFA Istanbul Society'nin ev sahipliğini yaptığı 10. CFA Global Investment Research Challenge'ın Türkiye ayağında Marmara Üniversitesi finale kalan ilk 5 üniversite arasında yer aldı.

Akademik mentorluğunu Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Akbalık'ın ve endüstri mentorluğunu Akbank Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Bölümü Başkan Yardımcısı İlknur Kocaer Ültan'ın yaptığı İngilizce İşletme bölümümüzden Meltem Arslan ve Fatih Aydemir, İngilizce İktisat bölümüden Hüseyin Can Gündüz ve Sermaye Piyasası bölümünden Mehmet Eser ve Mert Kalyoncu'dan oluşan Marmara Üniversitesi ekibi Ford Otosan üzerine hazırladığı yatırım raporu ile finale kaldı. 

Bu yıl rekor katılım yaşanan yarışmanın finalinde Galatasaray, İstanbul, İzmir Ekonomi ve Sabancı Üniversiteleri ile yarışan öğrenciler, okulumuzu ilk kez finalde temsil etme başarısını gösterdi. Kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. 

 

HIZLI ERİŞİM