Uygulama Esasları

 

 

UYGULAMA ESASLARI


*Doktora ve Tezli Yüksek Lisans Programlarında Mesleki Bilgi Değerlendirme sınavı yapılmadan önce (BYS) Bilgi Yönetim Sisteminde programa başvuran adayların ALES puanlarının % 50‘si transkript not ortalamasının % 20’si hesaplanarak bir sıralama oluşmuştur.

 

*Tezsiz Yüksek Lisans Programlarında Mesleki Bilgi Değerlendirme sınavı yapılmadan önce (BYS) Bilgi Yönetim Sisteminde programa başvuran adayların transkript not ortalamasının % 40’ı hesaplanarak bir sıralama oluşmuştur.

 

-Tüm adaylara Mesleki Bilgi Değerlendirme yazılı sınavı yapılır ve yazılı sınav notu sisteme girilir. Sistemde ALES, transkript ve girdiğiniz yazılı sınav sonucu neticesinde öğrencinin sıralaması hesaplanır. Bu hesaplama sonucunda;

  *M.Ü. Lisansüstü Eğitim -Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-d maddesi “Mülakata alınacak öğrenciler, yapılan başvuruların ALES, mezuniyet notu, yabancı dil puanı, mesleki bilgi değerlendirmesi ve Senatonun belirlediği diğer esaslar çerçevesinde ilgili jüri tarafından yapılacak ön değerlendirilmesi neticesinde belirlenir. Mülakata alınacak öğrenci sayısı; 10 ve altındaki program kontenjanları için 20 kişi, 10’un üstündeki program kontenjanları için kontenjanının iki katıdır.” gereğince;

-Kontenjanları 10 ve altında olan programlar için ilk 20 aday mülakat sınavına alınır.

-Kontenjanları 10 üzerinde olan programlar için başarı sırasına göre kontenjanın 2 katı kadar aday mülakat sınavına alınır.ziyaret (04.06.2013 tarihinden itibaren)


Bu sayfa Business Administration (English) tarafından en son 04.06.2013 15:48:43 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM