İşletme Fakültesiİşletme - İngilizce

İşletme - İngilizce

Mezunlar

Bölümümüz öğrencileri üçüncü sınıfa (5. Yarıyıl) başlarken tamamen kendi özgür iradeleri doğrultusunda Accounting and Finance (İngilizce Muhasebe Finansman), Management (İngilizce Yönetim ve Organizasyon), Marketing (İngilizce Pazarlama) ve Decision Sciences (İngilizce Karar Bilimleri) olmak üzere dört uzlanım dalından (Major) birini seçmektedirler. Bölümümüzle özdeşleşen ve Türkiye’de haklı bir gurur kazanmamızı sağlayan uzlanım dalı tercihleri, öğrencilerimizin mezuniyetten sonraki iş hayatına da çok olumlu izler bırakmaktadır. İngilizce Karar Bilimleri uzlanım dalımız 2012 – 2013 Akademik Yılından itibaren öğrenci seçimine açık olduğundan, bu uzlanım dalını seçen öğrencilerin mezuniyeti 2013 – 2014 Akademik Yılı bitiminden sonra gerçekleşmiştir.  

 

Mezunlarımız ağırlıklı olarak Muhasebe ve Denetim alanında dünyada egemen olan ve “Big Four” olarak adlandırılan dört büyük çok uluslu denetim şirketlerinin (Deloitte, KPMG, Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers)  Türkiye ofislerinde çalışmaya başlamaktadırlar. Belli bir deneyim kazandıktan sonra bir kısım mezunumuz diğer çok uluslu ve yerli şirketlerde üst düzey pozisyonlarda çalışmaya devam etmektedirler. Bunun dışında da çalışma hayatına denetim şirketi ile başlamadan yabancı ve yerli çok önemli şirketlerde görev alan mezunlarımız da bulunmaktadır.

 

 

Lisans Programı Mezunlarımızın Çalışmakta Oldukları Kurumlar / Şirketler

 

Lisans Programı mezunlarımızın çalışmakta oldukları Kurumlar / Şirketler, dört ayrı dosyada yer almaktadır. İncelemek için lütfen linklere tıklayınız.

 

Mezunlarımızın Çalışmakta Oldukları Kurumlar / Şirketler

 

 Mezunlarımızın Çalışmakta Oldukları Kurumlar / Şirketler (devamı)

 

Mezunlarımızın Çalışmakta Oldukları Kurumlar / Şirketler (devamı)

 

Mezunlarımızın Çalışmakta Oldukları Kurumlar / Şirketler (devamı)

 

 

  

ziyaret (11.06.2013 tarihinden itibaren)

Bu sayfa İşletme - İngilizce tarafından en son 03.07.2014 13:46:45 tarihinde güncellenmiştir.