Marmara Üniversitesi ve University of North Carolina at Wilmington arasında imzalanan protokol çerçevesinde İngilizce İşletme Yönetimi Ortak Çift Diploma programı açılmış olup 2013 - 2014 Eğitim Öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlanmıştır.

University of North Carolina at Wilmington - Cameron School of Business Web Sayfasına ulaşmak için tıklayınız. 

University of North Carolina-Wilmington (UNCW) ile yürütülen İşletme Yönetimi Uluslararası Ortak Lisans Programı (UOLP)’nın süresi İngilizce hazırlık sınıfı hariç 4 yıldır. Öğrenciler, İngilizce hazırlık sınıfı ile 1., 2. ve 3. sınıfları Marmara Üniversitesinde, 4. sınıfı UNCW’da okuyacaklardır. Öğrenciler Marmara Üniversitesi'nde okudukları dönemlerin öğrenim ücretini Marmara Üniversitesi'ne, UOLP çerçevesinde UNCW’da bulundukları dönemlerin ücretlerini UNCW’a ödeyeceklerdir.

 

 

Programın Yeri ve Süresi

Program Türk Üniversitelerindeki benzer programlar denginde, lisans seviyesinde 4 yıldır. 4 yıllık programın süresi 7 yılı geçemez.

 

Öğrenciler ilk üç yıl Marmara Üniversitesinde, dördüncü yıl ise University of North Carolina at Wilmington’da eğitim göreceklerdir.

 

 

Programın Ücretleri

Bu programa yerleşecek öğrencilerin yıllık öğrenim ücreti, İngilizce hazırlık sınıfı dâhil Marmara Üniversitesi'nde geçireceği her yıl için II. öğretim ücretinin yaklaşık 3 katıdır.

 

UNCW’nın eğitim ücretleri her akademik yıl için yeniden belirlenip üniversitenin web sitesinde yayınlanmaktadır. 

(Detaylı bilgi için:https://uncw.edu/studentaccounts/tuition_fees.html)

 


Öğrenci Kabul Koşulları

Türk öğrencilerin kabulü ve yerleştirilmesi, ÖSYM tarafından yönetilen YKS’nin yerleştirme sonuçlarına ve Marmara Üniversitesi’nin normal öğrenci kabul koşullarına göre yapılmaktadır.

 

Yabancı öğrencilerin kabulü 07.02.2012 tarihli Marmara Üniversitesi Önlisans ve Lisans Düzeyinde Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Yönergesindeki Yerleştirme başlıklı 10. Maddesine ve Kayıt Başlıklı 11. Maddesine tabidir.


 

 Bu sayfa Business Administration (English) tarafından en son 19.07.2019 15:56:53 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM