Sağlık Hizmetleri

 

GENEL BİLGİ:


Sağlık hizmetleri olarak öğrencilerimizin her türlü sağlık sorunları, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndaki Mediko Sosyal Merkezi’nde çözülmeye çalışılmaktadır. 

Üniversitemize bağlı fakülte ve yüksek okullarda okuyan öğrencilerle, idari ve akademik personel, eş ve çocuklarının sağlık problemlerinde ilk başvuru mediko - sosyal merkezi olmaktadır.

Ana merkez Göztepe Kampüsü'nde olmak üzere Acıbadem, Anadoluhisarı, Nişantaşı ve Bahçelievler Kampüsleri'nde mediko-sosyal hizmeti verilmektedir. Medikolarımızda öncelikle koruyucu sağlık hizmetleri verilmekte, ayakta teşhis ve tedavilerle, gerektiğinde Marmara Üniversitesi Hastanesi’ne, Diş Hekimliği Fakültesi’ne veya ilimizin diğer sağlık kuruluşlarına sevkler yapılmaktadır. Ayrıca Göztepe Kampüsümüzdeki Mediko Sosyal Merkezinde laboratuar ve röntgen hizmetleri de verilmektedir.

Merkezlerimizde dermotoloji uzmanımız, aile hekimi uzmanlarımız, pratisyen hekimlerimiz ve diğer sağlık personellerimiz hizmet vermektedir.

Göztepe Mediko - Sosyal Merkezimizde; biyokimya laboratuarı, röntgen, diş, tedavi ve pansuman, psikolojik danışma ve rehberlik ile diyet ünitelerinde hizmet verilmektedir.

Sağlık ünitesine başvuran öğrenci ve personelin şikayetleri poliklinik doktorları tarafından değerlendirilmekte, teşhis ve tedavileri yapılmakta; gerekli görülenler hastanelere sevk edilmektedir.
İLETİŞİM:


Uzm. Perihan DİKİLİ
Mediko - Sosyal Hizmetler Şube Müdürü


Telefon: 0216 338 38 69 / 176
Adres : Göztepe Kampüsü 34722 / Kadıköy - İstanbul

Mehmet OZEK
Baş Hekim

Telefon: 0216 345 97 48
E-Posta : sks@marmara.edu.tr
Adres : Göztepe Kampüsü 34722 / Kadıköy - İstanbulziyaret (17.05.2013 tarihinden itibaren)


Bu sayfa Business Administration (English) tarafından en son 18.05.2013 13:51:09 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM