İşletme Fakültesiİşletme - İngilizce

İşletme - İngilizce

Genel Bilgiler



 

University of North Carolina-Wilmington (UNCW) ile yürütülen İşletme Yönetimi Uluslararası Ortak Lisans Programı (UOLP)’nın süresi İngilizce hazırlık sınıfı hariç 4 yıldır. Öğrenciler, İngilizce hazırlık sınıfı ile 1., 2. ve 3. sınıfları Marmara Üniversitesinde, 4. sınıfı UNCW’da okuyacaklardır. Öğrenciler Marmara Üniversitesinde okudukları dönemlerin öğrenim ücretini Marmara Üniversitesine, UOLP çerçevesinde UNCW’da bulundukları dönemlerin ücretlerini UNCW’a ödeyeceklerdir.

 

 

Programın Yeri ve Süresi

Program Türk Üniversitelerindeki benzer programlar denginde, lisans seviyesinde 4 yıldır. 4 yıllık programın süresi 7 yılı geçemez.

 

Öğrenciler ilk üç yıl Marmara Üniversitesinde, dördüncü yıl ise University of North Carolina at Wilmington’da eğitim göreceklerdir.

 

 

Programın Ücretleri

Bu programa yerleşecek öğrencilerin yıllık öğrenim ücreti, İngilizce hazırlık sınıfı dâhil Marmara Üniversitesi'nde geçireceği her yıl için II. öğretim ücretinin yaklaşık 3 katıdır.

 

UNCW’nın eğitim ücretleri her akademik yıl için yeniden belirlenip üniversitenin web sitesinde yayınlanmaktadır. 

(Detaylı bilgi için:http://catalogue.uncw.edu/content.php?catoid=30&navoid=2351#Tuition_and_Fees)

 

Öğrencinin UNCW’da bulunacağı süre içinde yurt, yemek, kitap, kırtasiye ve kişisel ihtiyaçları için yapacağı harcamanın akademik yıl başına 8.000 ABD Doları düzeyinde olması beklenmektedir.


Ayrıca, zorunlu sağlık sigortası ile UNCW’nın diğer harçları toplamı yaklaşık 1000 ABD Dolarıdır.



Öğrenci Kabul Koşulları

Türk öğrencilerin kabulü ve yerleştirilmesi, ÖSYM tarafından yönetilen YGS-LYS’nin yerleştirme sonuçlarına ve Marmara Üniversitesi’nin normal öğrenci kabul koşullarına göre yapılmaktadır.

 

Yabancı öğrencilerin kabulü 07.02.2012 tarihli Marmara Üniversitesi Önlisans ve Lisans Düzeyinde Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Yönergesindeki Yerleştirme başlıklı 10. Maddesine ve Kayıt Başlıklı 11. Maddesine tabidir.


 

İlgili Mevzuat

MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÇİFT DİPLOMAYA YÖNELİK ULUSLARARASI ORTAK PROGRAMLAR EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ


Bu sayfa İşletme - İngilizce tarafından en son 26.04.2018 16:42:29 tarihinde güncellenmiştir.